Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-27 0:22:16
Autor Wiadomość
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 12 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

tu możesz się
wypłakać, wyżalić, pomarudzić (to dla malkontentów)
poradzić, dopytać, naumieć (dla konstruktywnych)
a także
pomóc, doradzić, naumieć (dla oświeconych)

po prostu źródło wiedzy o problemach!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crazy



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Nargothrond

Wysłany: 12 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

No więc...

Instaluje h3, potem wszystkie dodatki po koleji (nie pamiętam jak, ale napewno dobrze) po czym woga (czy może naodwrót? nie wiem). Kilka razy nic to nie dało... format dysq. Potem raz poszło więc zainstalowałem polonizacje... kolejny format. Może mi ktoś powiedzieć, czego to może być wina?

Sprzęt: athlon xp 1600+, 256 ddr ram, karta z 32mb..

Acha, zmieniałem czas i język...

___________
Nie bierz życia na serio.... i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 12 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Skąd można pobrać WOG'a? Proszę o pomoc.

Ps. To jest tylko wpis prezentujący możliwość dodawania postów przez Gości. Ale odpowiedzieć można, dlaczego nie :)
Podejrzewam także, że bedzie to najczęściej pojawiające się pytanie więc trzeba się z nim oswoić :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 12 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Gość (cytat):
Skąd można pobrać WOG'a? Proszę o pomoc.

Ps. To jest tylko wpis prezentujący możliwość dodawania postów przez Gości. Ale odpowiedzieć można, dlaczego nie :)
Podejrzewam także, że bedzie to najczęściej pojawiające się pytanie więc trzeba się z nim oswoić :)



Mozna go pobrać w Krainie WOG w dziale Download.

___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 12 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Ktos wie kiedy będzie łatka 3.58?? Bo strasznie sie niecirpliwię :twisted:
___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lipa



Dołączył: 18 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Nawet nie pytajcie skad bo i tak nie wiecie gdzie to jest ;)

Wysłany: 13 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Hmm jak żalić się to się żalić...
Czy może ktoś mi odpowiedzieć dlaczego czasem po wczytaniu sejwa zamiast artefaktów na ekranie dowódcy mam czerwone kwadraty??


Kertoip (cytat):
Ktos wie kiedy będzie łatka 3.58?? Bo strasznie sie niecirpliwię :twisted:


Na oficjalnym forum WoG-a mówi się o świętach Bożego Narodzenia.Tak więc pod choinką szykuje się giercowanie w WoG 3.58 :P

___________
WoG-lik grasuje ;P
pomysły na skrypty słać na lipa_4@o2.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ra-V



Dołączył: 4 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra alias Chimera

Wysłany: 13 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Crazy (cytat):

Instaluje h3, potem wszystkie dodatki po koleji (nie pamiętam jak, ale napewno dobrze) po czym woga (czy może naodwrót? nie wiem


Heh, kolejnosc jest bardzo ważna. Wg naszych informacji powinno byc taka:

H3 -> AB -> SoD -> WoG. Oczywiscie AB nie jest wymagane, gdy go nie posiadamy po prostu wypada z kolejki :)

Wiecej poczytaj tutaj: http://wog.heroes.net.pl/download/download.php
Kto wie, a nuż coś tutaj pomocnego znajdziesz...

Crazy (cytat):

Potem raz poszło więc zainstalowałem polonizacje... kolejny format. Może mi ktoś powiedzieć, czego to może być wina?


A na jakim systemie instalujesz?
Calkiem mozliwe, ze bedziesz musial grac bez nakładki. Nie wydaje mi sie, zeby to ona była problemem ale nigdy nic nie wiadomo.


Gość (cytat):

Mam problem chcę się zarejerstrować co mam zrobićć??
gdzie kliknąć??
sorx że to nie odpowiedni temat
ps skąd macie takie fajne enblematy??


Ten jeden - jedyny raz

1. na Forum jest opcja logowania się. Więcej info napiszę wkrótce lub podam linka do poradnika pisanego przez MiB'a.
2. W Osadzie jest opcja zaloguj (pod miniaturką mapki, po wejściu do Bramy, jest kilka linqw + czerowny napis GOŚĆ, to po prawej od niego jest zaloguj się, a obok- prośba o konto ).

Na przyszłośc proszę jednak zwracać się z tym pytaniem w bardziej odpowiednie zakątki. Jako, ze ta część forum jest jedynym miejscem w calym Forum Imperium,
w którym mogą wypowiadać Goście, siłą rzeczy musi być ono bardziej moderowana. Z góry zatem serdecznie przepraszam wszystkich, których posty beda czasami znikały (oczywiście tylko te, które nie bedą chociaż pośrednio związane z tematem! :). Bedziemy starali się powiadamiać zawczasu ale ale z góry przepraszam gdyby tak się jednak nie stało. Dzieki za zrozumienie.

Crazy i MiB dzieki za bardzo szybka reakcję. Wiecie o co chodzi :)

___________
See you in Tibia!
Lista Jaskiniowych Chimeryjczyków - tutaj
Więcej tutaj...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ra-V



Dołączył: 4 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra alias Chimera

Wysłany: 13 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Pytanie przeniesione z Komentarzy Krainy WoG (16:15 13-10-2003)

Autor: Magic


Witam!! Właśnie dziś gram sobie w WoG`a Halonem mam niezłą armijkę i WoGifikację ustawioną na 4%-owy przyrost i gdy ja miałem około 100 tytanów przeciwnik 280smoków cienia i 150 feniksów. więc postanowiłem wykorzystać wrota wymiarów których przeciwnik nie posiadał i niszczyć mu miasta tak żeby w rezultacie nie mógł przejąć zamku przed upływem siedniu dni (dzień na dojście plus siedem przeklętej kużni) hihihi byłem zadowolony że sposób se wymyśliłem tyle że jak wiecie Halon jest mistykiem i gdy tylko próbowałem burzyć wieżę on chciał czary przepowiadać. czy można to jakoś obejść?? czy w 3.58 ten problem zostanie rozwiązany? A może mistycyzm stał się z miernej najgorszą z cech?? jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie jak można go rozwiązać to prosze o podpowiedź.

___________
See you in Tibia!
Lista Jaskiniowych Chimeryjczyków - tutaj
Więcej tutaj...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crazy



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Nargothrond

Wysłany: 13 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Cóż...

Dziękuje wam wszystkim za pomoc (Acid zglosił się na gg, Ra-V tutaj) ale narazie nie jestem w stanie nic zrobić (mój h3 jest w stanie wyporzyczenia).

Ale...
Instalowałem dodatki zgodnie z kolejnością, na pewno! I na dodatek postępowałem z instrukcjami, które są w krainie WOGa. :)

Mam orginały (RoE, AB) i jednego nie całkiem orginalnego (Sod)(ale przegrywanego z orginała), win 98se, a mimo to mi nie poszło... Jak qmpel mi odda h3, to będe próbował dalej. :)

___________
Nie bierz życia na serio.... i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 14 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

no to i ja mam małe pytanko teoretyczne.

Przy okazji jakiegoś artykułu do Krainy robiłam mapkę testową zawierającą obiekty WoG. Nie wogifikowalam tej mapy i przez to moj bohater nie miał dostępnego Dowódcy.
Istnieje jakis sposób na uaktywnienie Dowódcow bez wogifikacji?

Żadnego skryptu odpowiedzialnego za ich dzialanie nigdzie nie moglam znależć...

___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
AtakeeR



Dołączył: 7 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Mahakam

Wysłany: 15 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Istnieje - oto on:
ZVSE
!#TM1:S1/2/1/255;

!?TM1;
!!UN:P3/0;

___________
Jam jest AtakeeR z Mahakamu
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lipa



Dołączył: 18 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Nawet nie pytajcie skad bo i tak nie wiecie gdzie to jest ;)

Wysłany: 15 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

AtakeeR (cytat):
Istnieje - oto on:
ZVSE
!#TM1:S1/2/1/255;

!?TM1;
!!UN:P3/0;

Albo lepiej zrobić od razu:
!#UN:P3/0;
Opcja ta n ie działała wcześniej ale od patcha 3.57f została uaktywniona.Jest ona lepsza od w/w ponieważ włącza dowódców podczas ładowania mapki, a nie uaktywnia Timera codziennie (co obciąża kompa).Poza tym tamta wersja jest podatna na sypnięcia po zapisaniu gry.

___________
WoG-lik grasuje ;P
pomysły na skrypty słać na lipa_4@o2.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 15 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Ra-V (cytat):
Crazy (cytat):

Instaluje h3, potem wszystkie dodatki po koleji (nie pamiętam jak, ale napewno dobrze) po czym woga (czy może naodwrót? nie wiem


Heh, kolejnosc jest bardzo ważna. Wg naszych informacji powinno byc taka:

H3 -> AB -> SoD -> WoG. Oczywiscie AB nie jest wymagane, gdy go nie posiadamy po prostu wypada z kolejki :)



Będę się upierał, że ta kolejność jest niepoprawna!! Po co instalować RoE i potem jeszcze raz wraz z SoD??
Najlepiej jest zrobić tak:

SoD -> AB -> WoG

lub jeśli nie masz AB:

SoD -> WoG

RoE odstaw na pułeczkę

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 15 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Ra-V (cytat):
Pytanie przeniesione z Komentarzy Krainy WoG (16:15 13-10-2003)

Autor: Magic


Witam!! Właśnie dziś gram sobie w WoG`a Halonem mam niezłą armijkę i WoGifikację ustawioną na 4%-owy przyrost i gdy ja miałem około 100 tytanów przeciwnik 280smoków cienia i 150 feniksów. więc postanowiłem wykorzystać wrota wymiarów których przeciwnik nie posiadał i niszczyć mu miasta tak żeby w rezultacie nie mógł przejąć zamku przed upływem siedniu dni (dzień na dojście plus siedem przeklętej kużni) hihihi byłem zadowolony że sposób se wymyśliłem tyle że jak wiecie Halon jest mistykiem i gdy tylko próbowałem burzyć wieżę on chciał czary przepowiadać. czy można to jakoś obejść?? czy w 3.58 ten problem zostanie rozwiązany? A może mistycyzm stał się z miernej najgorszą z cech?? jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie jak można go rozwiązać to prosze o podpowiedź.



Problem jest znany. Mają go rozwiązać. A na razie jedynym zabezpieczeniem jest wyhodowanie sobie drugiego bohatera bez mistycyzmu, a na tyle silnego, aby mógł niszczyć zamki.

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Ann (cytat):
no to i ja mam małe pytanko teoretyczne.

Przy okazji jakiegoś artykułu do Krainy robiłam mapkę testową zawierającą obiekty WoG. Nie wogifikowalam tej mapy i przez to moj bohater nie miał dostępnego Dowódcy.
Istnieje jakis sposób na uaktywnienie Dowódcow bez wogifikacji?

Żadnego skryptu odpowiedzialnego za ich dzialanie nigdzie nie moglam znależć...

A ja zrobiłem mape z formatu wog i nie zwogifowałem reszte tak jak ty ale miałem dowud :P :twisted: cę
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 16 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Zgadza się.... z moich osobistych doświadczeń wynika, iż nie trzeba wogifikować mapy aby mieć dostępnego dowódcę. Opcja w menu wogifikacji 'commanders are enabled' działa bez względu na samą wogifikację.

PS - pierwszy mój post przy tym stoliku toteż wypada mi powiadomić wszystkich, iż podczas czasowej nieobecności Avatara, zgodnie z jego wolą, ja będę funkcję moderatora pełnił.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KoliJack



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Mysłowice

Wysłany: 16 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Avatar (cytat):

Będę się upierał, że ta kolejność jest niepoprawna!! Po co instalować RoE i potem jeszcze raz wraz z SoD??
Najlepiej jest zrobić tak:

SoD -> AB -> WoG

lub jeśli nie masz AB:

SoD -> WoG

RoE odstaw na pułeczkę


Z moich doświadczeń wynika że ta kolejność działa w zdecydowanej większości przypadków, u mnie działa także z piracką ang. wersją SOD-a, ale... nie chce działać z moim Heroes Complete z IM, winą tego jest jakaś lewa wersja SOD-a w tym zestawie, o dziwo bez zarzutów działa kolejność podana przez Ra-V - a

1. Po wybudowaniu Graala w Inferno każdy następny tydzień, jest tygodniem diablika /chowańca, czy istnieje skrypt który przywraca "losowe" występowanie tygodni stworzeń a nie tylko diablika/chowańca.

2. Czy istnieje skrypt który przywraca możliwość wystąpienia tygodnia plagi przy zaznaczonej opcji "Tydzień Potworów"

___________
K.O.L.I.J.A.C.K.: Knight Optimized for Logical Infiltration and Judo/Android Calibrated for Killing
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 16 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Chciałbym się mylić, ale nigdy nie spotkałem się z żadnym z tych skryptów. Skrypt 'tydzień potworów' własciwie został stworzony m.in. po to, aby żadnej plagi nie było, ino tylko premie dla potworów. Jednak, może ktoś pomógłby Ci w stworzeniu takich skryptów przy temacie "ERMy...".
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 18 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

KoliJack (cytat):
[
1. Po wybudowaniu Graala w Inferno każdy następny tydzień, jest tygodniem diablika /chowańca, czy istnieje skrypt który przywraca "losowe" występowanie tygodni stworzeń a nie tylko diablika/chowańca.


Nie ma takiego skryptu :(. Ale może takowy da się napisać. Popytaj Lipy bądź Ataakera w stoliku ERM.

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 18 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak przejść 2 misję 1 kampani w WOGu?? Bo nie mogę dotrzeć do bramy :evil:
___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ra-V



Dołączył: 4 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra alias Chimera

Wysłany: 19 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Heh, w komentarzach do opisu przejścia pierwszej misji kampanii In The Wake Of Gods
gość Taysek najwyraźniej błaga o pomoc :)

Gość Taysek (cytat):
1 misja kampani Powrót Bogów

gdzie dokładnie trzeba zostawic chłopa?


2 misja

jak przejść szachownicę. błagam o pomoc!!



Ktoś pomoże? Bo ja już nie pamiętam :oops:


Btw, Avatar, zobacz ostatni komentarz do solucji kampani Samarytanin. Gratulacje :)

Przy okazji, w imieniu zespołu Krainy, serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do pisania opisów przejścia mapek kampanii WoG - pozostało jeszcze wiele pytań do wyjaśnienia ! :) Ktoś z Was może akurat teraz przechodzi którąś z kampani - wystarczy spisać swoje przygody :) Zapraszam.

___________
See you in Tibia!
Lista Jaskiniowych Chimeryjczyków - tutaj
Więcej tutaj...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 19 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Chłopa trzeba zostawić na trzy czy cztery pola przed Krzyżowcami.... nie pamiętam dokładnie, ale precyzyjne współrzędne można znaleźć gdy po raz któryś odwiedzi się ten pomnik krasnoluda...
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 19 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Pierwsza misja jest prosta wystarczy chłopa postawic przed krzyżowcami, a samemu dać nura w krzaki :P . Gorzej z druga misją i nie chodzi mi bynajmniej o tą durną szachownicę którą przy odrobinie szczęścia da się przejść w 10 minut :twisted: , ale o to jak dojść do bramy bo mi zawsze dni brakuje :(
___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
AtakeeR



Dołączył: 7 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Mahakam

Wysłany: 19 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Trzeba postawić go tam gdzie się zawsze heros zatrzymuje.
___________
Jam jest AtakeeR z Mahakamu
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 20 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za pomyłke- tego chłopka marude trzeba zostawić tam gdzie pojawiały sie pogróżki krzyżowców :) . Niech ktoś powie jak dojść do tej durnej bramy na 2 mapce :?
___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.