Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-4 15:02:59
Autor Wiadomość
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 20 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Dostałam maila od gościa Krainy WoG. Sprawa dotyczy 3 misji Evil Way Home. Pod spodem cytuję maila:

Cytat:
Witam !!!
Nie wiem jak dostać się do zamku Iced Isle, który jest otoczony wodą. Wszystkich pozostałych pokonałem a mimo to nie zdobyłem artefaktu latania. Czy podczas odsłaniania obelisk musiałem prawidłowo odpowiadać na pytania ?!!! Jeżeli tak i dlatego nie mogę przejść dalej proszę o odpowiedzi na nie.
Z góry za pomoc dziękuje !!!


Jako, że ja nie przeszłam żadnej misji tej kampani (sic!) proszę Was o podpowiedź tutaj.

Z góry dziękuję również.

___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 20 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Ja nic nie podpowiem bo sam nie przeszłem tej misji :evil: , bo nie mogłem dołączyć do jednego bohatera koszmaru :( i go traciłęm w pierwszej turze :(
___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 26 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

hej!!! pomozcie bo mam problem!!! Jak chce rozpoczac instalacje WoGa to wyskakuje taki komunikat : Can't find files (*.wog) to install.@If you have any WoG-install files, please palce into them UPDATE folder in the Heroes home directory. CO MAM ZROBIC??? POMOZCIE
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Saruman



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Pewna miejscowość pod górami BIAłyMI

Wysłany: 26 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Mam prośbę.

Zainstalowałem pomyślnie woga z jaskini ściągniętego (plik allinon357f.zip)

a także pomyślnie łatkę spolszczającą. Ale nie mam edytorów do statystyk ani skryptów erm, a także help dla Heroes 3 przebudzenie ...

Nie mam odpowiednich plików.

Tzn:
Indeks.htm
erm_sm.exe i jeszcze jednego pliku
nie mam też folderu erm_help

Nie chcę dociekać czemu te pliki się nie pojawiły proszę jedynie jeśli to możliwe o przesłanie mi tych 3 plików dot. powyższych edytorów.

Bardzo was prosze o pomoc.

___________
"The road goes ever on..."
"Droga biegnie ciągle wprzód..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 27 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Crusader (cytat):
hej!!! pomozcie bo mam problem!!! Jak chce rozpoczac instalacje WoGa to wyskakuje taki komunikat : Can't find files (*.wog) to install.@If you have any WoG-install files, please palce into them UPDATE folder in the Heroes home directory. CO MAM ZROBIC??? POMOZCIE


Program nie może znaleźć plików instalacyjnych. Po wypakowaniu woga, należy upewnić się, czy wszystkie pliki są w jednym katalogu. Jeśli tak szukamy dalej - być moze nie zmieniłeś ustawień systemowych/języka na USA/angielski. Dalej - Czy masz wpełni sprawnego, działającego, najlepiej oryginalnego (lub identycznego z oryginalnym) SoDa? Bez tego na pewno nici z instalacji. Dalej - skąd masz instalację WoGa? najpewniej ze źródeł - czyli z oficjalnej strony WoGa (www.strategyplanet.com/homm/wog) lub z działu WoG w Jaskini Behemota. Dalej - czy wcześniej instalowałeś już WoGa? Problem mogą stwarzać nieusunięte wpisy w rejestrze systemu Windows - w takim razie należy je ręcznie usunąć poprzez resedit...

Po więcej informacji dot. instalacji - proszę odwiedzić dział WoG w Jaskini Behemota, gdzie znajdziesz dokładne opracowanie. Chyba nie zapomniałem o jakimś banalnym rozwiązaniu?

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 28 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Kertoip (cytat):
Przepraszam za pomyłke- tego chłopka marude trzeba zostawić tam gdzie pojawiały sie pogróżki krzyżowców :) . Niech ktoś powie jak dojść do tej durnej bramy na 2 mapce :?


Trzeba w mieście Gorynicza zostawić Pikiniera (strasznie spowalnia Bohatera) i udac się na wędrówkę samymi Duchami. Po drodze odwiedzić Rally Flag (Pobojowisko) i nie zbierać surówców tylko gnać do fontanny za bramą.

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 28 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Avatar (cytat):
Kertoip (cytat):
Przepraszam za pomyłke- tego chłopka marude trzeba zostawić tam gdzie pojawiały sie pogróżki krzyżowców :) . Niech ktoś powie jak dojść do tej durnej bramy na 2 mapce :?


Trzeba w mieście Gorynicza zostawić Pikiniera (strasznie spowalnia Bohatera) i udac się na wędrówkę samymi Duchami. Po drodze odwiedzić Rally Flag (Pobojowisko) i nie zbierać surówców tylko gnać do fontanny za bramą.


To mam nie brać Gorynicza i jego pupilka??

___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 28 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Zdobyłem ten "zamek" ale nie wiem co mam dalej robić :(
___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 28 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Saruman (cytat):
Mam prośbę.

Zainstalowałem pomyślnie woga z jaskini ściągniętego (plik allinon357f.zip)

a także pomyślnie łatkę spolszczającą. Ale nie mam edytorów do statystyk ani skryptów erm, a także help dla Heroes 3 przebudzenie ...

Nie mam odpowiednich plików.

Tzn:
Indeks.htm
erm_sm.exe i jeszcze jednego pliku
nie mam też folderu erm_help

Nie chcę dociekać czemu te pliki się nie pojawiły proszę jedynie jeśli to możliwe o przesłanie mi tych 3 plików dot. powyższych edytorów.

Bardzo was prosze o pomoc.



Aby miec te pliki musisz zainstalować WoG357Tools. Do pobrania na stronie w dziale Download

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 28 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Kertoip (cytat):


To mam nie brać Gorynicza i jego pupilka??


Gorynicz i jego pupilek i tak pójdzie z tobą czy tego chcesz czy nie ;)
Po zdobyciu zamku spal zamek i odczekaj siedem dni. Zajmij ponownie zamek i zostaw pikiniera i idź tam gdzie otworzy ci się przejście po spaleniu lasu.

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 28 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Ale co robić po zdobyciu tego duzego miasta :D ??
___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 31 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Mam problem...Jak two.zyć własną postać(np. pisze w biografi czy chcesz tego czy nie Orrin i jak zrobić aby tam było np. Tarum)???
W SoD dało się ale ja chce zrobić W CAŁKOWITYCH procentach własną postać!!!Proszę o pomoc!!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
AtakeeR



Dołączył: 7 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Mahakam

Wysłany: 31 października 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

W edtorze możesz zrobić całkowicie nową postać, LECZ NIE DO zakupu w tawernie, ale do gry nim w wypadq gry danym graczem (w edytorze możesz zmienić imię herosa, portret, biografię itp.). Jeśli ci chodzi o herosa z nowym ID (takiego co będzie wraz z innymi równorzędnie tzn. nie będzie podstawiony za np. Orrina) to nie da się tego zrobić. Wymaga to interwencji Slavy, czyli modyfikacji kodu gry.


ERM służy głównie do modyfikacji obecnych herosów etc. Jedyne co nowego się dodaje ERMem to obiekty (w sensie np. Adventure Cave).
Więc na tej podstawie proszę o dalsze nie pytanie się o dodanie nowego stwora, herosa, miasta, budynq w miescie (calkowicie nowego) - pytać zawsze wolno, ale możliwe, że po prostu wkleje tą częśc tego posta :))

___________
Jam jest AtakeeR z Mahakamu
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 3 listopada 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Kertoip (cytat):
Ale co robić po zdobyciu tego duzego miasta :D ??


Którego? Tego w kształcie jaskini? Zburzyć!

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 3 listopada 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Nie o to mi chodzi :P , bo to jest małe miato :P , chodzi mi o to misto za bramą, to w którym jest dużo budynków.

A tak przy okazji mógłbyś mi powiedzieć jak przejść wszystkie misje wszystkich kampani?? bo ja za 2 dni neta nie będe miał :( :cry:

___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 3 listopada 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

wszystkie misje wszystkich kampanii jak dotąd na całym świecie przeszło zaledwie kilka osób :)... powodzenia życzę :P... a z tym miastem nie rób nic - przez jakieś dwa tygodnie będziesz mógł tam najmowac jednostki, a potem ruszaj w bój!
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 4 listopada 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Witam
mam male pytanko
co nalezy zrobic by moc grac przez siec, nie chodzi mi o rozgrywki(na razie) z nieznajomymi tylko konkretna osoba
czy dwie osoby musza posiadac ta sama wersje wog czy moga byc inne
prosze o pomoc i wyrozumialosc moj @ nowyx@poczta.fm i bylbym wdzieczny jakby odp byla wyslana na @ z gory dzieki
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 4 listopada 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
wszystkie misje wszystkich kampanii jak dotąd na całym świecie przeszło zaledwie kilka osób :)... powodzenia życzę :P... a z tym miastem nie rób nic - przez jakieś dwa tygodnie będziesz mógł tam najmowac jednostki, a potem ruszaj w bój!



Ale wróg jest za mocny na tak małą armie!!!!

___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 4 listopada 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

no cóż :)))....... wokół masz jeszcze siedliska chłopów, prawda ? :) Żeby jeszcze bardziej sobie ułatwić (lub umożliwić) wygraną, to pomyśl, jak mozna wykorzystać te duchy ze zniszczonego zamku.
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 4 listopada 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Aleduchami strasznie trudno się gra :( , żeby wskrzesić jednego ducha muszę mieć 5 chłopów, ale chłopi z łatwością zabijają duchy :( . Da się jakoś zmienić chłopów w armi na duchy?? i czy potrzebni mi są posłańcy, i jak dostać się do necropolii??

Troche duzo tych pytań, ale to są moje ostatnie chwile z netem :twisted:
Mozesz odpowiedzieć mi na e-mail lub gg :lol:

___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 5 listopada 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Kertoip (cytat):
Aleduchami strasznie trudno się gra :( , żeby wskrzesić jednego ducha muszę mieć 5 chłopów, ale chłopi z łatwością zabijają duchy :( . Da się jakoś zmienić chłopów w armi na duchy?? i czy potrzebni mi są posłańcy, i jak dostać się do necropolii??

Troche duzo tych pytań, ale to są moje ostatnie chwile z netem :twisted:
Mozesz odpowiedzieć mi na e-mail lub gg :lol:


Dokładnie, aby wskrzesić Ducha musisz mieć 5 chłopów. Tu liczą się punkty życia. Duchy mają 5 punktów, a Chłopi - jeden. Aby móc sobie poradzić to: rzuć zaklęcie Tarczy na Duchy (mam zaklęcie Tarczy bo w poprzedniej kampanii wybrałem Księgę z Gliny czy jak jej tam było i często używałem opcji Czekaj (Wait). Dzięki tej opcji moje Duchy w turze atakowały ostatnie (zmniejszona grupa chłopów po ataku Duchów dzięki Tarczy nie zabijała żadnej jednostki, a w następnej turze Duchy na samym początku dobijały rzesztę Chłopów. Oczywiście czasami Duchy zmuszałem do odwrotu - ale to już moja własna taktyka. I moje straty były minimalne. Pozwoliło to mi na uzbieranie tylu Duchów, że następnie mogłem iść do Siedlistka z Chchlikami, a następnie z innymi jednostkami pierwszopoziomowymi, a potem już miałem na tyle Duchów, że zorgramiałem całe armie. Inne rady nie ma - trzeba opracowac strategię jak zabijać Duchami, aby stracić ich jak najmniej.

Zacząłem pisac solucję do drugiej mapy, ale utknąłem na układance. Jak przechodziłem mapę to dzięki przypadkowi udało mi sie ją ułożyć. Jak mi napiszesz jak ty przeszedłeś układankę czyli jak i ile razy trzeba klikać na mnichach, to obiecuję, ze resztę już dopiszę sam.

A po za tym, skoro nie masz dostępu do netu to jak chcesz sprawdzić e-maila i GG?

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 5 listopada 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Mam problem...
Przeszłem na kodach i normalnie WSZYTKIE kampanie w WoG 5.7 f
i nie mogę zagrać w piątą kampanię,bunt nekromanty!!!
Pisze ze chyba mam stare ERM!!!
Co mam robić???
Zmienić ERM na nowy:P
P.S Ile masz lat kolego??
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 5 listopada 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Avatar: Układanke udało mi się przejść przypadkiem(jeśli chcesz to sprubuję opracować taktykę jej układania ale dopiero w weekend, ale wtedy byc może juz nie będe mieć neta :( )

maile narazie moge odbierać, a na gg też narazie jestem :lol:

___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 5 listopada 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pisze ze chyba mam stare ERM!!!


Ja nie rozumiem - komunikat mówi "chyba" czy tobie się nie chce dokładnie tego przeczytać? Jak chcesz by ktoś Ci pomógł to potraktuj nas i siebie powaznie - napisz literka w literke jaki Ci się pojawia komunikat. Daj szansę sobie i ludziom, którzy mogą Ci pomóc.

Adamie - rozumiemy, że jesteś wszystkim mocno podniecony i cięzko Ci jest się skupic - ale nie mozesz swoim roztrzepaniem (tak to nazwijmy) powodowac takiego zamieszania. Kilka osób mocno sie stara, aby to miejsce miało swój klimat i wyglądało przyjaźnie - niestety Twój styl wiele razy psuje to - prosze Cię o większe skupienie i współpracę.

Jednocześnie duży plus dla Ciebie za podpisywanie swoich postów - za to jesteśmy bardzo wdzieczni.

___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 6 listopada 2003     Mam pytanie/problem z WoG'iem Odpowiedz z cytatem

Adam K. (cytat):
Mam problem...
Przeszłem na kodach i normalnie WSZYTKIE kampanie w WoG 5.7 f
i nie mogę zagrać w piątą kampanię,bunt nekromanty!!!
Pisze ze chyba mam stare ERM!!!
Co mam robić???
Zmienić ERM na nowy:P
P.S Ile masz lat kolego??


Na razie istnieją tylko 4 kampanie WoG, piątej nie ma wogóle. Dlatego nie możesz.

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.