Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-5 11:36:19
Autor Wiadomość
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 2 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

jak w Wiedźminie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maal Verne



Dołączył: 17 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: zzz Bagna

Wysłany: 3 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

[quote="Val Gaav"]
Hmm ... Zdziwisz się ale moim zdaniem jednostki były ładniejsze w h3 od tych z h4... Takie samo zdanie mam na temat wnętrz zamków ... Jedyny element ładniejszy w h4 to mapa przygody :wink:

Tu ju mozna dyskutować, ale no fak faktem, że coś się zmieniło na lepsze, a coś nie.
Jeśli chodzi o jednostki.. na lepsze np. (u mnie) na pewno zmieniły się (Anioł, czempion, krzyżowiec, gryf, chochliki, mumie, zombie, czarny smok, niziołki....
na gorsze...-> np. cerbery, mnisi? , elfy (nie mają zbroi, tylko jakieś nibygetry)
................
Jeśli chodzi o wygląd miast, to myślę, że im coś nie bardzo wyszło necropolis (w sensie, że wymieszali i diabły i nieumarłych), ale z wyglądu to ja nie bardzo co mam im zarzucić, bo budole mi się podobają, i są oryginalne. Ale tu powtarzam, że wszystko to oczym się teraz dyskutuje to rzecz gustu :wink:

___________
Immanuel Kant - "Niebo gwieździste nademną, prawo moralne we mnie"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 3 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tu ju mozna dyskutować, ale no fak faktem, że coś się zmieniło na lepsze, a coś nie


Dodałbym jeszcze dokończenie tego stwierdzenia: ".... z kolei coś także się pogorszyło...." i dalej "Patrząc z perspektywy części trzeciej czegoś zabrakło, natomiast z perspektywy części czwartej trójce czegoś brakuje" i to będzie chyba najbardziej obiektywne :wink:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 3 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Haarald (cytat):
Dodałbym jeszcze dokończenie tego stwierdzenia: ".... z kolei coś także się pogorszyło...." i dalej "Patrząc z perspektywy części trzeciej czegoś zabrakło, natomiast z perspektywy części czwartej trójce czegoś brakuje" i to będzie chyba najbardziej obiektywne :wink:

I to jest prawda bo nie można nie zauważyć , że h4 wprowadza parę rzeczy których w h3 brakuje . np mgła wojny 2 stopniowa .. czy też podział magii na różne zamki , czy też znaczny spadek morale armii gdy np połączymy devili z angelami ...
Nie zmienia to jednak faktu że h3 jest mimo wszystko lepsze od h4 .... I nie uważam że : "Prawdziwy fan Heroes'ów powienien cenić każdą cześć sagi tak samo, widzieć w niej i wady i zalety, a nie wybierać która część jest lepsza " owszem cenię h4 za niektóre rozwiązania ; ... ale wybrać która jest lepsza mam prawo i nie sprawi to że nie będę fanem herosów !!!

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 5 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Kordiss (cytat):
ale to by były takie małe zielone stworzonka :twisted:

Ufoludki?? aa Marsjanie to co innego :lol:

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 8 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Miasto sfery ziemi(podziemia), przypomina nieco dawny Dungeon, ale ten zamek jest zamieszkany głównie przez krasnoludy i gnomy:
1p. Gnom, Szczurołak
2p. Krasnolud, Kobold
3p. Dao(geniusz ziemi), Żywioł ziemi
4p. Bazyliszek, Wilkołak
5p. Czerw(robal), Zielony Smok

No rozumiem, Herosy, fantazja, ale żeby tak mieszć dobro i zło?! Bo jak dla mnie, krasnoludy są raczej dobre, a fikają po polu bitwy razem z wilkołakami... LUDZIE, LITOŚCI!!!
To tak, jakbyś między nekromantów wstawił paladyna i udawał, że wszystko OK...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maal Verne



Dołączył: 17 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: zzz Bagna

Wysłany: 8 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

"Prawdziwy fan Heroes'ów powienien cenić każdą cześć sagi tak samo, widzieć w niej i wady i zalety, a nie wybierać która część jest lepsza "

Błagam nie przypominaj mi o tym :(
To była nie lada gafa i nie chce już o tym pamiętać, - nie wiem czemu i skąd taka głupia myśl mi weszła do głowy :? jedyne o co prosze to zapomnienie o tym wielim byku.

(urażeni moim wcześniejszym opisemm :arrow: szczedże żałuje, tego tekstu i naprawde nikogo nie miałam zamiaru uraźić- dlatego najlepiej będzie zapomniec o tym nieprzyjemnym incydencie)

No a wracając do nowych zamków, nie wiem jak wy ale gdyby tak wymieszano styl grafiki H3 i H4 to by powstało coś "pół serio- pół bajką"- i (choć nie wiem dokładnie jakby to wyszło) grafika byłaby podobna do H2- nie no troche naciągnięte, ale tak bardziej mi zależało na opisaniu sylu który nie raziłby i fanów stylu "baśniowego" oraz fanów stylu "mrocznego, poważnego"

___________
Immanuel Kant - "Niebo gwieździste nademną, prawo moralne we mnie"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 10 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Gość (cytat):
Miasto sfery ziemi(podziemia), przypomina nieco dawny Dungeon, ale ten zamek jest zamieszkany głównie przez krasnoludy i gnomy:
1p. Gnom, Szczurołak
2p. Krasnolud, Kobold
3p. Dao(geniusz ziemi), Żywioł ziemi
4p. Bazyliszek, Wilkołak
5p. Czerw(robal), Zielony Smok

No rozumiem, Herosy, fantazja, ale żeby tak mieszć dobro i zło?! Bo jak dla mnie, krasnoludy są raczej dobre, a fikają po polu bitwy razem z wilkołakami... LUDZIE, LITOŚCI!!!
To tak, jakbyś między nekromantów wstawił paladyna i udawał, że wszystko OK...

I znowu ktoś wie z góry, że wilkołak jest przesiąknięty złem, a każdy krasnolud jest dobrym "krasnoludkiem z bajki o królewnie śnieżce" - Przepraszam z góry wszystkie krasnoludy, ale takie porównanie musiało być umieszczone.
Nie będe tutaj przytaczał przykładów różnych legend(bo mi się nie chce i wiem że nie odniesie to żadnego skutku), na temat wilkołaków, mogę tylko odesłać do innych gier fantasy.
A i jeszcze jedna drobnostka, jakby owy gość uważniej czytał, zauważyłby, że to nieaktualny zamek propozycja, z której sam się wycofałem. Dla podpowiedzi dodam, że owy Wilkołak został umieszczony w złym zamku.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 19 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Na początku przepraszam,że daje taki sam post jak pojawił sie w temacie Ruchu po wodzie, ale to chyba najwłaściwsze miejsce by przedstawić moją prpozycje...., aha nie czytałem wczęsniejszych wypowiedzi, więc jeśli ktos przedstawił już coś bardzo podobnego to przepraszam. A mi chodzi o Zamek Morski, który jest po prostu moim marzeniem. Mogli by nim władać jasczuroludzie i mogła by być z tym związana jakś kampania w H5, jak np. Voy zakłada Morskie Miasto i toczy wojny z piratami. Voy nadawał by się do tego najlepiej, bo miał w H3 umiejętność specjalną nawigacja, więc w dużym stopniu był związany z morzem. Jaszczuroludzie mieszkali by w nawiechrzniej częsći miasta, wogóle zamek ten powinien wyglądać na wierzchu ja wysepka, a pod spodem powinien mieć różne groty z morskimi stworzeniami. W zamku mogły by być dwie kalsy bohaterów Władcy Wirów ( byli by to magowie, posiadający czar Wir, polegał by on na tym, że istniała by szansa rzucenia tego czaru na przeciwnika i tym samym został by on przeniesiony na losowe miejsce na wodzie, tracił by on przy tym oczywiście część armii, czar ma się rozumieć udawało by się rzucić tylko czasami, druga klasa to by mogli być Łupieżcy Lądów, mieli by oni mniejsze kary po poruszaniu się po lądzie. W mieście tym można by było się uczyć tylko Magii Wody, ale na wysokim poziomie. Budynki specjalne mogły by być takie:
- Wstrętna Mielizna ( W jakimś tam promieniu od zamku tworzyła by się mielizna ograniczającza ruch wrogich statków). Stworzenie czegoś takiego wymagało by gildii magów na 1 poziomie i 6000 złota.
- Wiry Czeluści ( W pobliżu zamku tworzyło by się 5 wirów niewidocznych dla wroga, gdyby wróg wpadł w któryś wir, skutki były by podobne jak w przypadku zwykłego wiru, a sam wir byłby automatycznie przenoszony w nowe miejsce. Stworzenie czegoś takiego wymagało by 2 poziomu gildii magów i 10000 złota.
- Chmury Sztormów ( W razie obrony zamku dodawały by + 5 obrony a wrogowi nieprzyjacielowi odejmowały by - 5 obrony), Stworzenie czegoś takiego wymagało by 3 poziomu Gildii Magów i 1500 złota.
Wybudowanie Grallu w tym zamku w postaci Posągu Władcy Morza dawało by standardowo +50% przyrostu stworzeń, c tydzień pod wpływem Władcy Morza niszzony byłby jeden Losowy budynek w nieprzyjacielskich, nadbrzeżnych miastach, a bohater na 20 poziomie dostawał by + 10 Mocy i + 10 wiedzy.
W mieście dostępne by były następujące jednostki:
1 poziom - Morskie Legwany ( przyznam się, żę z pierwszym poziomem miałem najwięcej problemów i najlepiej by było gdyby coś innego niż morskie legwany było w tym miejscu)
2 poziom - Jaszczuroludzie ( Zatrute strzały)
3 pziom - Straszliwe Kałamarnice ( strzelały by czym czarnym co by oślepiało na 2 tury, dzięki temu zamek ten nie był by w tyle jeśli chodzi o łuczników.
4 poziom - Węże Morskie ( Mogły by sparaliżować na 3 tury)
5 poziom - Syreny Morskie ( Hipnoza i powinny być silniejsze niż w H4)
6 poziom - Potwór Morski ( ten z H4 by się nadawał, by dośc silny)
Podałem tylko 6 poziomów, bo z tego co słyszałem tyle ma być, ale jeśli będzie 7 poziomów, to można dodac jescze Duchy Morskie, byłyby one między Syrenami i Potworami Morskimi i potrafiły latać, poza tym nie ginęły by na lądzie.
A propos chodzenia po lądzie sprawa przedstawaiła by się tak:
Co turę ginęły by 5Wężów Morskich, 5 Kałamarnic i 1 Potwór Morski, pozostałe mogły by nie ginąć, oczywiście ruch tej armii na lądzie byłby bardzo ograniczony. Chyba też ktoś wspominał wyżej, ale nie za bardzo czytałem o czarch przywoływania, otóż Magowie z Morskiego Miasta mogli by przywoływać typowo Morskie stworzenia czyli Węże, Kałamarnice i Potwory Morskie mogli by je też odesłać, oczywiście takie coś wymagało by odpowiednich zdolności, najtrudniesze i najbardziej wymagające byłoby przywoływanie Potworów Morskich, takie zaklęcia powinny też być odpowiednio drogie, tak by utrudnienie zostało, a nie zostało zniwelowane, ruch po morzu odbywał by się na statku, chyba, że jednostki mogły by się poruszać bez bohatera jak w H4 wtedy wszystkie jednostki oprócz Jasczuroludzi mogły by pływać bez statku.
Jak wyglądało by zdobywanie zamku: My byśmy stali na lądzie, mielibyśmy normalne mury, kawałek lądu wystawałny także poza mury by tam mogli by schodzić ze statku wrogowie, dzięki temu realizm został by zachowany, a zdobywanie tego miasta nie odbiegało by od normy. I to chyba na tyle, przepraszam, że może trochę odbiegłem aż za bardzo od tematu, ale to właśnie tu zauważyłem, że nie tylko ja myślę o Morskim Mieśćie, jeśli coś budzi jescze czyjeś wątpliwości proszę napisać....
Aha ogólnie uważam, że równowaga była by zachowana, bo mimo, że Miastem tym trudno by się zdobywało inne to było by same piekielnie trudne do zdobycia..... no czekam na opinnie o tym...

Post z Ruchu po wodzie usunięty - @lan
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 27 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Opinię?
Jak dla mnie(paradoksalnie) za dużo "morskich" stworzeń :wink:

Trang Oul (cytat):

Byłyby tam takie obiekty: Kopalnia, Koszary strzelców, Zbrojownia, Niebiańska kuźnia, Fabryka mechanicznych smoków. .


A wiesz, że w świecie M&M Niebiańska Kuźnia to "bardzo ważny obiekt" - dla wyjaśnienia podam, że szczegółów moższ się dowiedzieć z gier M&M i oczywiście na stronie JB o tej serii gier.

A wracając do zamków, to nasuwa mi się pewna myśl. Przeglądając kilka tematów na Wyroczni, wyselekcjonowałem parę z nich:
- Wybór generatorów jednostek.
- kilka ulepszeń jednostek.
- Wybor ulepszeń jednostek.
- a także gdzieś nieco przemilczony pomysł różnej drogi rozwoju całego miasta.
Teraz co to wszystko ma wspólnego ze sobą i z tym tematem? Ma i to dość dużo. Ale pokoleji...
Może niektórzy z was, pamiętają pomysły aby jeden zamek miał dwie drogi rozwoju, były to pomysły typu droga zła, droga dobra czy też białej magii i czarnej magii itp. (poniekąd jeden taki zamek mamy w h4 czyli Necropolis i wybór między umarłymi a demonami). Choć praktycznie nikomu to się niepodobało.
Teraz ostatnio poruszany temat na wyroczni z wyborem ulepszeń i co się z tym wiąże wybór samego generatora(ulepszenia). Tu już większość z was wyrażała się pozytywnie, byle nie było wyboru samych jednostek jak w H4, gdzie można wybrać tylko jedną jednostkę. Jest jeszcze kwestia ilości ulepszeń danego typu jednostki. Te wszystkie sprawy można połączyć. Jak to zrobić?

1) Trzeba stworzyć nowe zamki mające specyficzne charaktery(należy mieć koncepcję)
2) Trzeba stworzyć sporo jednostek i odpowiednio dobrać ich ulepszenia, tak żeby maksymalnie urozmaicić rozgrywkę.
3) Nie należy zbytnio się zapędzać bo nic z tego nie wyjdzie :wink:
4) To musi powstać Heroes a nie inna gra(niektórzy wiedzą jaka).

Ad1) Każdy zamek musi zatem mieć 2 drogi rozwoju, a to łatwo zrobić poprzez 2 różne jednostki na tym samym poziomie. Jednak należy pamiętać aby każda jednostka na kolejnym poziomie była związana jakoś z poprzednią jednostką. Teraz podam to na własnym pomyśle zamku:

Zamek Haven - mój pomysł polegał na tym aby połączyć jakby dwa stare zamki z poprzednich części herosów, czyli Haven i Academy z H4. Czyli jedna droga rozwoju byłaby tzn drogą "Wiary" czyli moglibyśmy budować generatory jednostek związanych z dawnym Castle:
Droga Wiary -
1poziom - obie jednostki dostępne czyli: Kusznik i Włócznik
2poziom - Mnich
3poziom - Miecznik
4poziom - Kawalerzysta
5poziom - Anioł

Drugą drogą wyboru byłaby Droga Magii:
1poziom - to samo, czyli Kusznik i Włócznik
2poziom - Adept Magii
3poziom - Golem Kamienny
4poziom - Sfinks
5poziom - Tytan
Jednak to przypomina to co było w H4, dlatego też należy dokonać sprecyzowania, więc wybór rozwoju(drogi) nie powinien blokować nam dostępu do jednostek z przeciwnej drogi. Więc na czym mógłby polegać owy wybór "drogi" rozwoju? Mam parę pomysłów:
1) Decydowałoby się o tym na początku gry, budując jakiś nieduży budynek. Wtedy te generatory jednostek z wybranej przez nas drogi byłby tańsze jak również same jednostki.
2) Decydowałoby się o tym, dopiero po wybudowaniu wszystkich generatorów z danej drogii. Wtedy pojawiałby się komunikat o tym, że można dokonać wyboru dodatkowego budynku do budowy, który dawałby podobne możliwości jak w pkt 1.
Co więcej dawałby taki wybór drogi? Oprócz zmnieszenia kosztów rekrutacji, to jeszcze Np: Dodatkowe 2 ulepszenia niektórych jednostek, lub też alternatywne ulepszenie podstawowej jednostki. Taki wybór drogi mógłby mieć odzwierciedlenie w dostępnych czarach w gildii magów(jeżeli wybór drogi byłby wybierany na początku gry). Co więcej można w ten sposób uzyskać dwa różne widoki jednego miasta, bo np wybierając "drogę wiary" budynki byłby bardziej surowe, typowe dla średniowiecza, a wybierając "drogę magii" architektura zmieniałaby się na bardziej "kolorową"(renesansową).

Dla przykładu Zamek Haven z "drogą wiary" miałby takie jednostki:
1poziom
A) Włócznik->Piknier->Halabardnik
B) Kusznik->Elitarny Kusznik->Królewski Strzelec.

2poziom
A) Adept Magii->Magik->Mag
B) Mnich->Kapłan->Kardynał lub Wskrzeszyciel

3poziom
A) Kamienny Golem->Mosiężny Golem->Żelazny Golem
B) Miecznik->Krzyżowiec->Palladyn lub Inkwizytor

4poziom
A) Sfinks->Sfinks Strażniczy
B) Kawalerzysta->Czempion->Husar lub Święty Mściciel

5poziom
A) Tytan->Tytan Burzowy
B) Anioł->Archainoł->Serafin

Istniałaby możliwość zmiany ulepszenia za drobną opłatą, np: Palladyn mógłby zostać zmienony w Inkwizytora za opłatą.
Ten pomysł narazie jest w trakcie produkcji......

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 27 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
Zamek Haven - mój pomysł polegał na tym aby połączyć jakby dwa stare zamki z poprzednich części herosów, czyli Haven i Academy z H4....

Ale czy dokonując takiego połączenia różnych miast/zamków, nie ograniczymy liczby dostępnych miast w następnej części HoMM - zamiast 8-10, będzie ich 4-5. :?:
:!: Może rozwój miast można byłoby połączyć bardziej z terenem i od niego uzależnić dalszy ich rozwój.
Miasta miałby swoje unikalne jednostki (wszystkich poziomów) , ale jednocześnie można by również rozwijać dodatkowe jednostki w oparciu o to co uda się odkryć i "obłaskawić" w trakcie odkrywania naszego świata. Nie chodzi mi o występujące dotychczas poza miastami generatory jednostek! Powiedzmy w trakcie eksploracji napotykamy siedziby gryfów, jeżeli w jakiś sposób uda się je nam "oswoić" (prawdopodobieństwo oswojenia stworzenia uzależnić od typu miasta), to będziemy mogli w miastach wznosić odpowiednie generatory.
Rozwiązanie to sprzyjałoby (niestety) zamkom rasowym, ale daje również duże możliwości indywidualnego rozwoju "naszego" miasta. Zeby nie przesadzić ze zbyt dużą różnorodnością, można ograniczyć liczbę tak wznoszonych generatorów stworzeń (na każdym poziomie po jednym), przy jednoczesnej możliwości wyburzenia i posatwienia nowych, gdy znajdziemy cos ciekawszego.
Chyba jednak troche przesadziłem :wink: :?:
Pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 28 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

darsz (cytat):

Ale czy dokonując takiego połączenia różnych miast/zamków, nie ograniczymy liczby dostępnych miast w następnej części HoMM - zamiast 8-10, będzie ich 4-5. :?:

Niekoniecznie, ponieważ moja koncepcja zawiera aż 11 zamków, gdzie każdy z nich miałby 2 drogi, choć przyznam że część z nich ciężko określić jakąś nazwą.
Cytat:
:!: Może rozwój miast można byłoby połączyć bardziej z terenem i od niego uzależnić dalszy ich rozwój.

Też można, ale niektóre tereny mogłby niepasować do owego rozwoju, co więcej skoro byłoby kilka rodzaji terenów, to czy można wtedy stworzyć kilka dróg rozwoju zamku? - niesądze.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 28 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
.. ale niektóre tereny mogłby niepasować do owego rozwoju, co więcej skoro byłoby kilka rodzaji terenów, to czy można wtedy stworzyć kilka dróg rozwoju zamku? - niesądze.

Tzw. droga rozwoju byłby unikalna dla każdego miasta, ale tylko dla ich jednostek podstawowych. Chodziło mi raczej o to, że odkrywane stworzenia nie koniecznie muszą byc zwiazane z danego typu terenem. Odkrycie siedzib smoka, pozwoliłoby budować smocze generatory w dowolnym mieście, ale niektóre miasta miałby duzo większe szanse na to, że uda się im "oswoić" smoka i następnie postawić taki generator, niz np: generatory z feniksami. Koszt postawienia takiego generatora uzależniony byłby od prawdopodobieństwa podporządkowania sobie tych stworzeń, ale już koszt "produkcji" byłby stały niezależnie od miasta. Niektóre stworzenia "z natury dobre", nie służyłyby złu (i vice versa). Myślałem również nad tym, że po odkryciu danego stworzenia, możnaby budować w oparciu o nie unikalne jednostek, zależnie od miasta jakie je odkryło np: Haven - smoczy jeźdźcy, Chaos - czarne smoki, Necropolis - kościej :wink: albo bone dragon itp., ale liczba kombinacji byłaby zdecydowanie za duża :wink: (może kiedyś).
Chyba jednak masz rację, gracze ograniczaliby się tylko do "produkcji" jednostek tylko najbardziej odpowiednich dla każdego z miast (oczywiście jeżeli odkryli by je)!
Pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 28 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to pomysł z przykłądowym łaczeniem Haven i Tower to niepotrzebne, niecelowe i nieciekawe rozwiązanie :? .

Oprę się akurat na tych zamkach bo są one niemal od początku i zawsze miały swoją autonomię. Łączenie dwóch różnych miast w jedno przypomina mi zmutowanie nekropolii i Inferno w HoMM-IV.
Choćby nie wiadomo jaką przekombinowaną formę zastosować taki zabieg zawsze będzie łączeniem.
Równie dobrze idzie to osiągnąć wstawiając na mapie wybór zamku jakim się chce grać. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić wybór pomiędzy dżinem a mnichem, czy o zgrozo Aniołem a Tytanem.

Niepotrzebne jest to tworzenie na światło i ciemność czy wiarę i magię w taki sposób. Już lepiej byłoby pozostawić te zamki w spokoju tak jak one były i stworzyć jedynie wybór upgrejdu (czy będzie to upgrejd związany z opcją A czy opcją B, np. światłem czy czymś tam). Wystarczy stworzyć odpowiednie zestawy jednostek, opierając się na istniejących i tworzyć alternatywne odpowiedniki związane z opcją przeciwną.

I co ważne: kwestia wyboru upgrejdu w dowolny sposób czy decyzja w którą stronę będziemy rozwijać miasto zamknie nam upgrejdy przeciwne?
Ja tam wolałbym decydować przy budowie każdego upgrejdu z osobna niż zamykać sobie możliwość wyboru jedną decyzją.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 28 lutego 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Haarald (cytat):
Jak dla mnie to pomysł z przykłądowym łaczeniem Haven i Tower to niepotrzebne, niecelowe i nieciekawe rozwiązanie :? .

To moim zdaniem kwestia gustu, ale takie "połączenie" wcale nie jest takie obce w świecie M&M, ponieważ jeśli pamiętamy to tzw Magowie i ich zamek pochodzi bezpośrednio od stronnictwa ryczerzy(w H1 nie było jeszcze Magów). Poza tym bardzo łatwo powiązać obie strony fabułą. A jeśli przypomnimy sobie historie z H3 i M&M7 to wiemy, że oba stronnictwa niemal zawsze występowały razem(nie mamy żadnych informacji na temat wojen czy potyczek, między Erathią a Braccadą, wprzeciweństwie do AvLee). Co więcej gdyby przyjąć, że obowiązuje zniszczenie starego świata, to takie sojusze byłby naturalne.

Cytat:
Oprę się akurat na tych zamkach bo są one niemal od początku i zawsze miały swoją autonomię. Łączenie dwóch różnych miast w jedno przypomina mi zmutowanie nekropolii i Inferno w HoMM-IV.
Choćby nie wiadomo jaką przekombinowaną formę zastosować taki zabieg zawsze będzie łączeniem.

Owszem, tylko połączenie Necropolis i Inferno było:
1) Nie poparte żadnym wątkiem fabularnym
2) Połączono dwie odrębne rasy demony(kreeganie) oraz Ludzi/Lisze/Wampiry, które mimo że reprezentują zło, ale w całkowicie innym wydaniu, co natrualnie spowoduje konflikt interesów.
3) A Akademia i Przystań to miasta mimo wszystko ludzkie, z dodatkiem dżinów i krasnoludów.
Cytat:
Równie dobrze idzie to osiągnąć wstawiając na mapie wybór zamku jakim się chce grać. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić wybór pomiędzy dżinem a mnichem, czy o zgrozo Aniołem a Tytanem.

Może źle mnie zrozumiałeś, ale wybór drogi nie oznacza wyboru między rekrutowaniem jednostek. Wybór polegałby tylko i włyczącznie na:
1) Jednostki z danej(wybranej) drogi byłby nieco tańsze
2) Jednostki z danej(wybranej) drogi miałby więcej ulepszeń(czyli wybór byłby między np: silnieszym Tytanem lub Aniołem, co daje więcej taktyk walki)
3) Zmianie Architektury miasta
4) Nieco inne czary losowe w gildiach magii.

Cytat:
Niepotrzebne jest to tworzenie na światło i ciemność czy wiarę i magię w taki sposób. Już lepiej byłoby pozostawić te zamki w spokoju tak jak one były i stworzyć jedynie wybór upgrejdu (czy będzie to upgrejd związany z opcją A czy opcją B, np. światłem czy czymś tam). Wystarczy stworzyć odpowiednie zestawy jednostek, opierając się na istniejących i tworzyć alternatywne odpowiedniki związane z opcją przeciwną.

Właśnie o to chodzi, wybierając drogę wybierasz dodatkowe/alternatywne zestawy jednostek. A nazwa drogi jest tylko dla przykładu.

Cytat:
I co ważne: kwestia wyboru upgrejdu w dowolny sposób czy decyzja w którą stronę będziemy rozwijać miasto zamknie nam upgrejdy przeciwne?
Ja tam wolałbym decydować przy budowie każdego upgrejdu z osobna niż zamykać sobie możliwość wyboru jedną decyzją.

Ależ nie, jak wspomniałem i podałem wybór rozwoju daje nowe/dodatkowe ulepszenia i nie zamyka możliwości ulepszeń dla drugiej strony. Mogę dodać jeszcze, że nawet po dokonaniu wyboru istniałaby możliwość zmiany, poprzez zburzenie budynku-źródła, którego budowaliśmy na początku rozwoju. Tylko taka decyzja, niosłaby konsekwencję w postaci zburzenia również tych dodatkowych ulepszonych generatorów z pierwotnej drogi rozwoju.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 12 marca 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

A oto przykład tego że można przy odrobinie wysiłku stworzyć coś orginalnego:
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?FID=5&TID=11014&pagenumber=1

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Banxee



Dołączył: 14 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Over the Hills and Far Away

Wysłany: 13 marca 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

A teraz czas na moje zdanie:D
Tower + Castle = no jak dla mnie najbardziej pasujące do siebie zamki, oba praworządne, jeden dobry, drugi neutralny, czyli wg mnie to jest dobre powiązanie:P
Wilkołak... ja bym go wstawił do zamku z elfami... wilkołaki są znane z tego, że żyją w lesie... no taka chyba jest wilcza natura:P kurcze kazdy nie lubi mieszanki krasnolud i wilkołak:) nie no poczytuje Prachetta i tam tez te dwie rasy sie nie lubiom:P Ale cos innego Smoki + krasnoludy!? Obie rasy lubią błyskotki i nie lubią się wzajemnie... krasnoludy polują na smoki dla smoczych skarbów:P dlatego tego zielonego smoka bym czyms zamienil... no moze Niedzwiedziołak... jeszcze jest wiele, wiele innych likantropów:D mozna by z nich juz zamek zrobic... tylko trzeba by bylo znalezc temu zamkowi jakis klimat... zamek wyrzutków, wstęp wolny tylko dla tych co dziwaczeją na pełnę:/ A pomysl z wywernem u elfów jest ok... o moze by wrzucic gdzies żmija? Tylko czemu kazdy zapomina o Inkubach:P

Pozdrawiam ze wzgórz położonych daleko stąd

___________
In the Time of Hope somebody will defeat Me, but it's not this time and it's not your destiny!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 13 marca 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to jedna wielka megalomania. System magii może i jest ciekawy ale sama liczba zamków mocno przesadzona. Widać od razu że przynajmniej 4 z nich są mocno naciągane.

Nie podoba mi się również propozycja przemieszania niektórych stworzeń w miastach ale to już raczej tylko kwestia gustu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 13 marca 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Może zamki są trochę naciągane(zwłaszcza niektóre stworzenia), ale sam powiedz, to już jest jakaś koncepcja, gdyby wnieść trochę poprawek, pomysł byłby całkiem znośny. Co więcej lepiej, żeby twórcy H5 też mieli nieco większe koncepcję gry, ponieważ zawsze łatwiej coś obciąć, niż stworzyć mniej a później na siłę dodawać.
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Banxee



Dołączył: 14 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Over the Hills and Far Away

Wysłany: 13 marca 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

A ja mam chory, nienormalny i postrzelony pomysł:)
Może dać te same zamki co w H3 i dodac tak z jeden poziom jednostek...
Ewentualnie niedawno opsalem calą część werbunkową miasta mrocznych elfów w temacie Nowe Jednostki w H5 (New)... no czy jakos tak ten temat sie zwal... tak czy inaczej napisalem to jako gosc, bo zapomnialem sie zalogowac:P

Pozdrawiam zwpds (z wzgórz położonych daleko stąd:P)

___________
In the Time of Hope somebody will defeat Me, but it's not this time and it's not your destiny!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 14 marca 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Banxee (cytat):
A ja mam chory, nienormalny i postrzelony pomysł:)
Może dać te same zamki co w H3 i dodac tak z jeden poziom jednostek...

Przecież WoG już istnieje!
Jak ma być to część piąta, to powinni chyba jednak coś zmienić poza grafiką (bo wówczas nazwali by to HoMM III 3D)!
Pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 17 marca 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Eeee... ja tam wole 2D:P
A tu dam może kilka zamków:
Castle
Magia - przewaga magii powietrza, prawie brak magii ognia
Jednostki: (od najniższego levca)
1. Chłopi
2. Łucznicy > Kusznicy
3. Pikinierzy > Halbardierzy
3. Zbrojni > Weterani
4. Mnisi > Kapłani > Arcykapłani
5. Kawalerzyści > Championi
6. Inkwizytor
7. Palladyni > Krzyżowcy
8. Anioły > Archanioły
Maszyna: Balista
Tower
Magia - przewaga magii powietrza, prawie brak magii ziemi
Jednostki:
1. Niziołek
2. Chochlik > Master Dobbs
3. Krasnolud
4. Ożywiona zbroja > Kamienny golem > Żelazny Golem
5. Mag > Arcymag
6. Jin/Marid/Geo/Ifrit (masz wybór:D)
7. Naga
8. Gigant > Tytan
Maszyna: Wózek z ammunicją
Rampant
Magia - przewaga magii ziemi, niewiele magii ognia
Jednostki:
1. Dzik
2. Wilk > Biały wilk
3. Centaur
4. Leśny elf > Wysoki elf
5. Pegaz
6. Drzewiec > Ent
7. Jednorożec > Jednorożec bitewny
8. Zielony smok > Złoty smok
Maszyna: Namiot Medyka
Inferno
Magia - przewaga ognia, braki w wodzie
Jednostki:
1. Diablik > Chowaniec
2. Boggart
3. Gog > Magog
4. Piekielny ogar > Cerber
5. Demon
6. Czart > Czarci lord
7. Olbrzymi padalec > Czerw
8. Diabeł > Arcydiabeł
Maszyna: Wózek z ammunicją
Nekropolis
Magia - przewaga ziemi, braki w powietrzu
jednostki:
1. Szkielet
2. Ożywieniec > Zombie
3. Utopiec
4. Mumia
5. Widmo > Upiór > Strzyga
6.Wampir > Wampirzy lord
7. Lisz > Pan śmierci
8. Kościany smok
Maszyna: Namiot medyka
Dungeon
Magia - dużo ognia, mało powietrza
jednostki:
1. Troglodyta
2. Harpia > Harpia wiedźma
3. Gryf > Gryf królewski
4. Złe oko > Beholder
5. Meduza
6. Minotaur > Minotaur królewski
7. Chimera/Mantikora/Gorgimera/Mastikona (do wyboru, do koloru:D)
8. Czerwony smok > Czarny smok (> Purpurowy smok - nowa klasa jakości:P)
Maszyna: Balista
Stronghold
Magia - przewaga w ziemi, braki w wodzie
jednostki:
1. Goblin > Hobgoblin
2. Knurzy jeździec
3. Ork > Ork wojownik
4. Ogr > Ogr szaman
5. Rok
6. Troll > Troll bojowy
7. Cyklop
8. Behemot
Maszyny: Balista
Fortress
Magia - szczególnie magia wody, TOTALNY brak magii ognia
jednostki:
1. Gnoll > Gnoll Niszczyciel
2. Jaszczurolud > Jaszczurzy łucznik > Reptilion
3. Oślizg > Szaleńczy oślizg > Smoczy oślizg
4. Łowca > Bagienny myśliwy
5. Bazyliszek
6. Gorgona
7. Wywern > Ogromny Wywern
8. Bestia wodna > Hydra > Leviatan
Maszyna: Namiot medyka
Conflux
Magia - każdej po trochu:P
jednostki:
1. Rusałki
2. Żywiołak ognia/wody/powietrza/ziemi (choose one? e tam:P)
3. Złoty Goem
4. Żywiołak Energii/Lodu/Burzy/Magmy (też każdego można:P)
5. Kryształowy Golem
6. Żywiołak Psychiki
7. Żywiołak Magii
8. Feniks
Maszyny: Namiot medyka


Troche sie napisałem, a to mam dziwne przeczucie, że na nic jakby to wszystko juz kiedys było... ale za jakis czas dam jeszcze cos bardziej orginalnego niz to:P
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Banxee



Dołączył: 14 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Over the Hills and Far Away

Wysłany: 17 marca 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Jeszcze cośto u górze to ja, zapomnialem se zalogowac:D
Pozdrowienia

___________
In the Time of Hope somebody will defeat Me, but it's not this time and it's not your destiny!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Gelu



Dołączył: 18 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z AvLee

Wysłany: 24 marca 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Mi się ta Elfia Twierdza czy coś podoba. Zawsze uwielbiałem Elfy a teraz będe miał miasto tylko z tą rasą, jak dla mnie SUPER
___________
Po śmierci rodziców chodzę w kapturze.|
__________|"""""""""""""""""""""""""""""
Gelu Knight
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 27 marca 2005     Nowe Zamki w H5 Odpowiedz z cytatem

Gdyby piątka miała być kontynuacją historii z czwórki, to może stworzono by całkiem nowe miasto (np. w dodatku), miasto pierwotnych mieszkańców tej krainy. Nie powtarzałyby sie w nim jednostki/stwory z poprzednich części Heroesów, a "system" magii powinnien być odmienny od innych miast. Nie wiem, może nazwać to miasto Zapomnianych, Odnalezionych,etc,etc. Jednostki oparte na krzyżówkach, mutacjach, ogólnie na "babraniu sie w genach". Może takie stwory jak: wilczarze, kolcogłowy, two-torsoman, frog-man(najsłabsza) .... Miasto wyglądem, zbliżone do miast Majów. Ogólnie miasto powinno odbiegać od schematu innych miast serii i starego świata. Taki pomysł do przemyślenia i może rozwinięcia :oops:
Pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.